Čaute!

Máme tu víkend. Za oknami prší, ale to vôbec nevadí, aspoň sa môžeme pozrieť na krátke zhrnutie. Čo sme sa v uplynulých dňoch naučili a dozvedeli?

Pýtali sme sa, aké rastlinky máte doma a v okolí. Našli ste ich peknú zbierku. Z okrasných kvetov vám okná najviac zdobí orchidea, mnohí máte doma rôzne bylinky ako je mäta, bazalka či pažítka. Tie majú bohaté využitie v kuchyni. Taktiež sa vo vašich domácnostiach nachádza aloe vera, ktorá je veľmi prospešná pri drobných poraneniach či kožných problémoch. Tiež vášmu pozornému oku neuniklo, že prichádza jar a za oknom nám rozkvitli snežienky.

Veľmi nás teší vaša kreativita a nápaditosť, ktorú ste predviedli pri skladaní básničiek o mydlení si rúk. A čo sme zistili, koľko vody ušetríme, ak budeme kohútik poctivo zavierať počas 20 sekundového mydlenia? Ušetríte každý raz takmer 1 liter vody! Z toho sa naša planéta určite veľmi teší!

Videá sa venovali téme imunity a priestupným rokom. Odpovede na otázky k nim si môžete skontrolovať tu.

Podarilo sa vám popasovať sa s matematickými úlohami? Vypočítali ste, koľko strán má Andrejova obľúbená kniha, ktorej strany zabudli očíslovať? A čo ďalšie príklady? Riešenia všetkých matematických zadaní aj s výsledkami nájdete tu.

 A ako to dopadlo s fazuľkami vo fľaši? Fazuliek bolo neuveriteľných 1427

Sme veľmi radi, že vás bavia aj naše hry. Môžete nimi vypĺňať kopec voľného času a daždivé dni s ďalšími členmi rodiny.

Od pondelka vás čakajú nové výzvy! Určite sa vám budú páčiť. Tešíme sa na vás!