Hra Poplach! Vírus v Nižných Domasedoch!

Mnohí z vás si určite kladú otázky Prečo nemôžeme chodiť do kina? Prečo by sme nemali organizovať narodeninovú oslavu? a mnohé iné. Súhlasíme s vami, že rozumieť tomu prečo niečo máme alebo nemáme robiť je veľmi dôležité.

Preto by sme vám chceli predstaviť úplne novú stolovú hru, pri ktorej sa aj zabavíte a zabijete prípadnú nudu doma, aj sa možno dozviete odpovede na niektoré z vašich otázok.

O čo v hre ide?

“Život obyvateľov malého mestečka Nižné Domasedy plynie pokojne, až kým sa jedného dňa dvaja študenti nevrátia z lyžovačky infikovaní novým, neznámym vírusom. Nanešťastie, títo dvaja o svojej infekcii nevedia a chodia po meste, stretávajúc sa s kamarátmi.

Až po troch dňoch sa začínajú cítiť horšie. Prichádzajú do Nemocnice prof. Jozefa Zápecníka na ošetrenie a do mesta už nejdú. Ale koľko obyvateľov a obyvateliek už stihli nevedomky nakaziť? Dá sa ešte zabrániť nekontrolovateľnému rozšíreniu choroby v mestečku?”

Simuláciou šírenia fiktívneho vírusu v malom meste sa dozviete, ako správanie ľudí ovplyvňuje šírenie vírusu. Hra má dve verzie, buď sa ponoríte do úlohy vedcov alebo do úlohy politikov. Veríme, že bude pre vás zaujímavé si zahrať hru aj opakovane a pri každom opakovaní preskúmate iný scenár.

Nebojte, nemusíte si nič kupovať, hru si môžete jednoducho zadarmo stiahnuť z webu, vytlačiť a po chvíľke strihania budete pripravení na hru.

Ak sa náhodou doma nemáte s kým hrať alebo si nemáte hru kde vytlačiť, ozvite sa vašej pani učiteľke, pánovi učiteľovi (odporúčame učiteľa biológie alebo etiky) a navrhnite im, či si s vami nechú zahrať hru Poplach!Vírus v Nižných Domasedoch! počas vyučovania (samozrejme až keď budete zas môcť chodiť do školy).

Želáme vám veľa zábavy pri hre 🙂

Malá vsuvka pre rodičov a učiteľov 

Hra Poplach! Vírus v Nižných Domasedoch! je voľne dostupná spoločenská stolová hra  pre deti od 10 rokov a ich rodiny, ktorej cieľom je hravou a prístupnou formou vysvetliť dôležitosť sociálneho odstupu v boji proti vznikajúcej pandémii.

Okrem hlavného posolstva hry – ako a prečo funguje sociálny odstup – sa hráči oboznámia s dôležitými pojmami, ako napríklad inkubačná doba, karanténa, imunita. Zároveň si precvičia hypotetické „čo keby“ myslenie, argumentáciu, zaznamenávanie údajov a ich vyhodnocovanie.

Ak ste učiteľ na základnej škole a chceli by ste použiť hru na svojich hodinách, môžete si ju zdarma objednať a oni Vám ju zašlú. Viac informácií o hre, možnosť objednávky aj o tom, kto a prečo hru vymyslel sa dozviete tu: