Ak ešte svoj unikátny kód nemáš, tak ho získaš tu:

https://ucimsadoma.sk/prihlasovanie/.

Unikátny kód budeš potrebovať, keď budeš chcieť odovzdať odpovede na úlohy a získať tak cenné odznaky.

Ako dlho letí holub zo Sydney do Canberry?

Ahojte! 

Čas nám pekne ubieha, už sme na konci ďalšieho týždňa! Vyzerá to tak, že školy budú zavreté dosť dlho. Ale nezúfajte! Spolu sa budeme zabávať a čo-to sa naučíme. Nadnes sme pre vás pripravili už klasicky krátku rozcvičku. Tak šup na nohy, kým zasadnete ku stolu!

ROZHÝBTE SA!

Naučte sa správne robiť drepy! Určite ste drepovali už veľakrát. Viete však, ako ich robiť správne? Ponúkame inštruktážne video. Podarí sa vám urobiť 20 drepov za sebou? Posilňujte stehná a zadok každý deň a určite to zvládnete :).

Úvod

Čaute! 

V dnešných úlohách si zalietame! Prejdeme kus sveta, možno aj vlastnoručne vyrobeným lietadlom! Tiež sa pozrieme na zúbok digitálnym hodinám. 

Pošlite nám svoje odpovede, kľudne len na niektoré úlohy! Tak nech sa vám darí!

DROBNÉ ÚLOHY

Magnetky na chladničke

Pozrite sa, z ktorých krajín máte doma magnetky, pohľadnice a ďalšie spomienky. Pohľadajte tie miesta na mape alebo glóbuse. Nachádza sa v ich okolí nejaké významné pohorie alebo rieka? Kam by ste sa chceli ísť najviac pozrieť? Čím vás toto miesto láka?

Holub alebo lietadlo?

Sydney a Canberra. Dve mestá v Austrálii. Jedno z nich je hlavné, jedno najväčšie. Zistite, ktoré je ktoré a nájdite aj ďalšie zaujímavosti o tejto klokanej krajine!

A aká vzdialenosť je medzi Sydney a Canberrou? Koľko je to vašich krokov? Čo myslíte, ako dlho trvá prejsť túto vzdialenosť lietadlu? A koľko holubovi? O koľko by ste boli pomalší ako holub, ak by ste kráčali vy?

Lietadielka!

Vyrobte si lietadlá zo slamky, z papiera… Z čohokoľvek, čo nájdete doma. Ktoré z nich najlepšie lieta? Prečo niektoré predmety a tvary lietajú lepšie ako iné? Pokúste sa vyrobiť lietadlo, ktoré zabáča doprava! Alebo také, čo urobí salto! Natočte jeho let a potom pozorne pozorujte v spomalenom zábere, ako prebiehal let.

PRÍKLAD

Rado pozoroval digitálne hodiny. Sledoval jednotlivé paličky, z ktorých sú čísla zložené. Napríklad na hodinkách na obrázku svieti 18 paličiek. Zistil, že niektoré počty paličiek sa objavia len občas. Napríklad takých 26! Nájdite všetky časy, keď na hodinkách svieti 26 paličiek.

HRA

Aj vám sa už niekedy stalo, že ste museli neplánovane odcestovať? Museli ste rýchlo nahádzať do batohu alebo kufra všetko potrebné a bežať na vlak. Aj táto hra bude o takom núdzovom balení. Pre tieto prípady máte vytvorený zoznam 20 vecí a tie postupne v izbe hľadáte. Aby ste nič nezabudli, hľadajte ich v stanovenom poradí. 

Pozrite si toto video, kde vám túto hru predstavíme. Odstopujte si ako rýchlo to zvládnete. Skúste si to viac krát. Podarilo sa vám balenie urýchliť?

VIDEO

Dnes tu máme dve videá k téme cestovania a dopravných prostriedkov. Lietadlo a bicykel!

Od čoho závisí rýchlosť lietadla? Prečo sa nelieta z Európy do Ameriky za 3 hodiny?

Ktoré mesto je úplne plné bicyklov? Predsa Amsterdam! Hlavné mesto Holandska. Ako tam zvyk jazdenia na bicykloch vznikol a čo tomu predchádzalo?

ZÁVER

Sme radi, že s nami trávite čas, tak nech vám to rýchlo ubieha! Čítajte, učte sa, buďte zvedaví! : -)

Majte sa krásne!

Tešíme sa na tvoje odpovede k zadaniam a príkladom. Môžeš nám ich odovzdať tu:

Milí seniori

Aktivity od iniciatívy Seniori v pohybe o.z. vám určite spríjemnia deň!

Predošlé zadania a odpovede