Ak ešte svoj unikátny kód nemáš, tak ho získaš tu:

https://ucimsadoma.sk/prihlasovanie/.

Unikátny kód budeš potrebovať, keď budeš chcieť odovzdať odpovede na úlohy a získať tak cenné odznaky.

Čo sa dá poskladať z tvojho mena?

Prinášame nové úlohy a témy na zamyslenie. A úplne na začiatok, aby sme nepoužívali len hlavu, si môžeme zacvičiť.

ROZHÝBTE SA!

  1. Pripraviť. Pozor. Štart! Zaskáčte si, ponaťahujte sa.
  2. Máme pre vás výzvu – oprite sa o stenu akoby ste sedeli. Koľko sekúnd takto vydržíte? Skúste to druhýkrát. Kedy ste vydržali dlhšie?
  3. A teraz ruky. Výzva dva znie – vezmete dve fľaše alebo iné predmety, ktoré vážia napríklad 0,5 kg (ak si trúfate, môžte aj 1,5 kg skúsiť). Rozpažte ruky a držte ich vystreté. Dajte si opäť dva pokusy. Aký je maximálny čas, počas ktorého sa vám podarilo udržať ruky rozpažené? 
DSC_0659

ÚVOD

Čaute!

Dnes sme si pre vás pripravili viaceré aktivity spojené jedným motívom. Je ním papier. Papier biely. Papier potlačený písmenkami. Papier zviazaný do pevnej väzby. Tiež si zatelefonujete a započítate. Tak, hurá do toho!

DROBNÉ ÚLOHY

Haló? Ako sa máte?

Zavolajte svojim starým rodičom alebo tete a ujovi. Skúste sa ich opýtať ako sa majú, či nepotrebujú pomôcť. Môžete im ukázať naše úlohy, a ak sú starší, tak im povedzte o našich aktivitách pre seniorov. Porozprávajte im, ako trávite deň vy.

Strana k strane... Tvoria knihu!

Skúsili ste niekedy zistiť, koľko máte doma kníh? Máte v izbe knižnicu? Odhadnite, koľko ich tam je uložených. Rovnako, ak si trúfate, tipnite si počet kníh v celej domácnosti. Napíšte nám svoje odhady aj skutočné počty!

Vysoká, ťažká, farebná

Keď sme už pri tých knihách, tak máme ďalšiu úlohu. Nájdite knižných rekordérov! Akú výšku má najvyššia kniha? O čom je? A čo tak najťažšia? Koľko váži? Čo sa v nej píše?

Knižná výzva

Vyberte si jednu knižku. Každý deň si prečítajte niekoľko strán, napríklad jednu kapitolu.

PRÍKLAD

Lucy má 6 kníh s hmotnosťami postupne 100, 200, 300, 400, 500 a 600 gramov. Rozdelila ich do troch krabíc. Do prvej dala dve knihy, ktoré spolu vážili 900 gramov. Do druhej dala dve knihy, ktoré spolu vážili 800 gramov. Aké boli hmotnosti kníh, ktoré dala Lucy do tretej krabice?

HRA

Okrem kníh sa dá s papierom aj inak: Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Prinášame vám pár návodov. Staň sa učňom, tovarišom alebo majstrom v netradičných povolaniach. A nezabudni sa pochváliť so svojimi výtvormi rodičom.

VIDEO

Určite poznáte Daniela Heviera. Pán Hevier sa pozrel bližšie na svoje meno. Ak chcete zistiť, čo o ňom vyskúmal a čo viete spraviť vy s tým vaším, tak neváhajte a klikajte na

ZÁVER

Dúfame, že vás dnešné úlohy zabavili. Nezabúdajte cvičiť, aby ste boli zdraví! Majte sa krásne! Sme tu pre vás opäť zajtra!

Tešíme sa na tvoje odpovede k zadaniam a príkladom. Môžeš nám ich odovzdať tu:

Milí seniori

Tieto link aktivity pripravila iniciatíva Seniori v pohybe o.z.

Predošlé zadania a odpovede