Svet okolo nás I.

Na svete žije približne 7.7 miliárd ľudí. Niektorí nemajú ani pitnú vodu a niektorí sa vozia na súkromných lietadlách. Predstav si, že by sme všetkých týchto ľudí presťahovali na jednu dlhú ulicu a zoradili ich podľa príjmu. Túto ulicu by sme nazvali dolárová ulica. V realite sa to samozrejme nepodarí, ale online sa to spraviť dá a takáto dolárová ulica už existuje.

Každá zo zapojených rodín si spravila fotky z ich prostredia – ako vyzerá ich kúpeľňa, kuchyňa, posteľ, dopravný prostriedok, domáce zviera, bežná strava a mnoho ďalších vecí. K tomu všetkému priradila svoj mesačný príjem v dolároch. Na vyššie uvedenej stránke si môžeš takto pozrieť rodiny z celého sveta.

Táto dolárová ulica je zaujímavá hlavne preto, že nám pomáha spoznať, že na svete sú ľudia aj v oveľa ťažších podmienkach a napriek tomu dokážu mať radosť zo života. 🙂 

Aktivita 1:

Ako by vyzeral Tvoj život na fotkách – pozri si kategórie na tejto dolárovej ulici a sprav si fotky v jednotlivých kategóriách. Ukáž potom členom svojej rodiny, čo sa Ti podarilo vytvoriť. 

Aktivita 2:

Vyber si 2 kategórie, ktoré Ťa najviac zaujali a pozri si, ako ich majú vyriešené ľudia po celom svete. Napríklad ak si vášnivý kuchár/kuchárka, tak TI odporúčame pozrieť si kuchyne a hrnce na varenie. 

Od tohto týždňa budeme vydávať 2 sady týždenne. Pokračovanie Ťa čaká v stredu večer. 🙂

Tešíme sa na tvoje odpovede k zadaniam a príkladom. Môžeš nám ich odovzdať tu:

Použité obrázky pochádzajú zo stránky freepik.com