Ahojte!

Víkend je za nami. Ale netreba smútiť! Čakajú vás ďalšie zábavné videá, príklady a aktivity. Neváhajte a pustite sa do nich!

Dnes budete skúmať rodinnú históriu aj váš nábytok. Zatancujete si, zahráte sa špeciálne bingo. A čo viac, možno zistíte, že banán nie je žltý!

DROBNÉ ÚLOHY

Kto je to dievčatko na fotke?

Videli ste už fotky zo svadby svojich rodičov? Alebo vašich súrodencov, či dokonca starých rodičov ako malých prváčikov? 

Nájdite v rodinných albumoch, čo najviac významných udalostí zo života vašich príbuzných. Veľké oslavy, narodenia, svadby. Čokoľvek.  Zistite čo najviac ďalších informácií. V ktorom roku sa to stalo? Kde? Môžete si tieto miesta nájsť na mape. Ak sú fotky veľmi staré, zistite aká bola doba, z ktorej pochádzajú. 

Domorys, nárys, pôdorys

Zoberte si veľký papier, skúsite si prácu architekta!

Nakreslite plán vášho bytu alebo domu. Všetky miestnosti zakreslite kam patria. Pridajte do nich poslete, stoly, sporák, práčku a kľudne aj vašu mačku. Viete povedať, koľkokrát menšie ste nakreslili svoju posteľ oproti originálu? Aká je teda vaša mierka?

Tancuj, tancuj, vykrúcaj

Treba si rozhýbať telo! Dnes si to však spojíme aj s našou ľudovou kultúrou.

Skúste napodobniť slovenských ľudových tanečníkov. Inšpirovať sa môžete týmito alebo inými videami. Skúste si dupák, karičku aj čardáš. Myjava, Podpoľanie, Liptov, Detva. Každý región tancuje inak. Ktoré štýly vás najviac zaujali?

PRÍKLAD 

Veronika potrebovala vydláždiť podlahu v komore, ktorá mala tvar štvorca so stranou dlhou 1 m. Na to použila štvorcové dlaždičky so stranou dlhou 10 cm. Zdalo sa jej to nejaké fádne, a tak všetky dlaždičky, ktoré ležali na okraji podlahy namaľovala na červeno. Koľko bolo dlaždičiek, ktoré Veronika nafarbila?

HRA

Máte radi náhodu? Dala by sa ovplyvniť? Pripravili sme pre vás hru, v ktorej môžete tipovať, hrať intuitívne alebo si môžete pripraviť stratégiu. Budete potrebovať iba papier a fixku. Pravidlá nájdete tu

VIDEO

Už je čas na ten modrý banán. Myslíte, že banán je žltý? Myslí si to aj váš kamarát? Čo ak jeho žltá je vlastne modrá? Zamyslenie o farbách vás čaká vo videu zo zaujímavej série JurajVie video a odpovedzte na otázky:

  1. Dozvedeli ste sa, že v oku máme čapíky. Ktoré farby prijímajú? 
  2. Čo je to qualia? Uveďte príklad.
  3. Akej farby je banán vo videu? 

ZÁVER

Svoje odpovede, výsledky a to ako sa vám dnes darilo, nám, prosím, napíšte sem: ODOVZDÁVATKO4. Odpovede môžeš odovzdať do soboty 20:00. 

Ak budete mať akékoľvek otázky k úloham, tak na stránke https://slido.comzadajte kód ucimsadoma4 a spýtajte sa. Počas dňa vám budeme odpovedať.

To je na dnes skoro všetko. Na záver pripájame aj aktivity pre seniorov, ktorí majú tieto dni naozaj ťažké. Ak máte známych dôchodcov, určite im spríjemnia čas tieto aktivity, ktoré pre nich pripravili Seniori v pohybe, o.z..

Ak ešte némate svoj unikátny, kliknite sem. Vďaka unikátnemu kódu bude môcť získavať cenné odznaky!

Majte sa krásne!