Ahojte!

Už tu máme piatok! Prešiel celý týždeň, podarilo sa vám zvyknúť si na nový režim? Veríme, že áno! Ako každý pracovný deň, aj dnes vás tu čakajú zaujímavé aktivity. 

Na dnes sme si pre vás pripravili niekoľko Drobných úloh, Hru aj Video. Osviežime si cudzí jazyk a opäť trošku odbremeníme planétu. Zahráme sa a pozrieme video. A keďže všetci veľa sedíme pri počítačoch a knižkách, od dnes budeme poctivo cvičiť! (Ak ešte nemáte svoj unikátny kód, ktorý treba pri odovzdávaní úloh, tak sa, prosím, prihláste TU.)

DROBNÉ ÚLOHY

Ohýbaj ma mamko

V zdravom tele zdravý duch! Na udržanie dobrej nálady, a aby ste po návrate do škôl na telesnej zvládli hrať štyridsaťpäť minút basketbal, ideme cvičiť!

Spravte si rannú rozcvičku. Rozhýbte si celé telo, natiahnite svaly, zhlboka dýchajte! Ako dlho vydržíte stáť na špičkách? Dokážete dať v predklone dlane na zem? Najskôr sa ale poriadne zahrejte skákaním. Mohli by ste pohladkať žirafu na hlave, keď sa načahujete čo najvyššie? Môžete cvičiť so súrodencom alebo s kýmkoľvek, kto je doma. Alebo si zatancovať na pesničky z rádia. Každý typ pohybu vám urobí dobre!

Krátke video ako návod pre vás.

My dear friend, …

Vaši rodičia v mladosti určite napísali kopy listov. Skúste sa ich na to opýtať! Keby som dnes dostala list od niektorej kamarátky, fakt by ma to prekvapilo. A ešte viac potešilo!

Preto sme si pre vás pripravili nasledovnú úlohu: napíšte svojmu kamarátovi alebo kamarátke pár riadkov. A čo by v liste malo byť? Môžete kamarátovi povedať ako sa máte, čo robíte celé dni a pokojne aj o našich úlohách! A to nie je všetko. We have a challenge for you. It’s time to use your language skills. Write a letter in English! Nezabudnite pridať aj pekné obrázky a list nám odfoťte. Kamarátom ho tiež pošlite elektronicky, aby sme zbytočne nezaťažili pánov a panie poštárky.  

Modrá, žltá, zelená

  Stojím v kuchyni spokojná, lebo som práve zjedla jogurt. Ale znovu si neviem spomenúť, kam patrí to viečko. Určite to poznáte! Dnes toto ťažké rozhodovanie uľahčíte celej rodine!

Ak doma ešte netriedite odpad, dohodnite sa s rodičmi a vyrobte nádoby na plast, papier, sklo, bioodpad, elektroodpad alebo čokoľvek, čo sa u vás dá triediť. A teraz tá dôležitá časť. Vytvorte ku každej nádobe správne ofarbený plagátik so zoznamom, ktoré odpadky doň patria. S informáciami vám môže pomôcť internet. Pošlite nám fotku a buďte čo najviac originálni! Ak máte sociálne siete, nezabudnite si tam túto fotku pridať – aj s označením @ucimsadoma a #ucimsadoma.

PRÍKLAD

Andrej zistil, že v jeho obľúbenej knihe zabudli očíslovať strany. Tak toto teda nie! Hneď to musel napraviť. Na každú stranu postupne napísal 1, 2, 3, 4 až po koniec knihy. Všimol si, že za celý čas použil cifru 7 presne 14-krát. 

Koľko strán má Andrejova obľúbená kniha?

 

HRA NA PRESKAČKU

Na dnes sme pre vás pripravili hru s červenými a modrými panáčikmi. Skúsili ste už niekedy Preskakovanú na čo najmenej ťahov? A čo takto ešte aj na zvláštnom plániku? Pozrite si pravidlá. 

VIDEO 

“Rušia sa školy do konca roka!” Takto vyzerá fake news. Video vám priblíži tie dezinformácie, falošné správy, hoaxy. Ako sa im brániť? Prečo vznikajú? Pozrite si video. Vo formulári vás čaká aj pátranie po hodnoverných článkoch. Skús nájsť jeden článok, ktorý obsahuje falošné správy a popísať, ako si na to došiel, že tieto správy sú falošné. 

Svoje odpovede, výsledky a to ako sa vám dnes darilo, nám, prosím, napíšte sem: ODOVZDÁVATKO3. Odpovede môžeš odovzdať do soboty 20:00. 

Ak budete mať akékoľvek otázky k úloham, tak na stránke https://slido.com, zadajte kód Ucimsadoma3 a spýtajte sa. Počas dňa vám budeme odpovedať.

 ZÁVER

Zvládli ste všetky dnešné úlohy? Naše dnešné objavovanie teda končí. A čo prichádza? No predsa, čas byť so svojou rodinou. V tomto čase je dôležité si spomenúť aj na starších ľudí, tak ak máte vo svojom okolí nejakých seniorov, tak im pošlite túto sadu aktivít, ktorú pre nich pripravila iniciatíva Seniori v pohybe o. z..

A samozrejme – zacvičte si a budete mať dobrú náladu!