Deti, Mládež a Seniori

Začíname aktivitami pre druhý stupeň ZŠ, no už v najbližších dňoch ponúkneme obsah pre všetky deti, mládež aj seniorov. Obsah je zatiaľ tvorený na prírodné vedy. Postupne k sebe pozývame aj ľudí, ktorí zastrešia aj ďalšie témy,ako sú Humanité vedy, Zdravý životný štýl, Mäkké zručnosti, Materinský jazyk a Cudzie jazyky. Projekt vznikol pred pár dňami a robíme na ňom, koľko nám sily dovoľujú – majte prosím s nami trpezlivosť.

PreČo to robíme

Keď sa začali zatvárať školy, rozmýšľala som, ako by sa dalo pomôcť rodičom. Zapojiť sa do Učím sa doma, mi prišlo ako správna cesta. Vďaka dostupnému webu sa môžu pridať deti odkiaľkoľvek zo Slovenska. Rôznorodé aktivity, ktoré pripravujeme na každý deň sú hravé, podporujú kreativitu a rozhýbu mozgové závity. Toto rozptýlenie môže byť pre rodiny tráviace celé dni doma veľkou pomocou a zdravým rozptýlením.
Tinka Kalašová študentka učiteľstva
Trávenie veľkého množstva času v domácom prostredí, významne ovplyvní každého z nás. Našou spoločnou snahou by malo byť spríjemňovať a zjednodušovať si prežívanie tejto situácie. Spôsob, akým k tomu vieme prispieť my, mladí ľudia venujúci sa vzdelávaniu, je vytvorenie podnetných a zábavných aktivít, vďaka ktorým môžu byť dni doma veselšie a zaujímavejšie.
Katka "Čeky" Marčeková Koordinátorka súťaží pre deti
Aktuálna situácia je výzva pre všetkých. Myslím si, že je veľmi dôležité dodržiavať stránenie sa spoločenských stretnutí. Nevyhnutne teda vzniká potreba, vyplniť voľný čas sebe aj deťom, najlepšie zaujímavou a podnetnou formou. Rozhodla som sa preto pomôcť v oblasti, ktorej sa venujem. Verím, že vyberaním kvalitných úloh, príkladov, videí ai. uľahčíme rodičom mimoriadnu situáciu zvládnuť.
Baša Marečaková Strategická analytička v SuperScale, vedúca semináru Sezam
Ľudstvo zažíva obrovskú skúšku, ktorej následky si nikto ešte nedokáže predstaviť. Túto krízu prežívame spoločne - dospelí, deti aj seniori. Preto je dnes dôležité spojiť sa a ponúknuť každý to, čo ponúknuť vieme. My sa venujeme vzdelávaniu a tak prinášame naše skúsenosti každému, kto má záujem. Príde nám veľmi dôležité, sa počas tohto ťažkého obdobia venovať deťom aj seniorom a pomôcť im zmysluplne vyplniť svoj čas.
Pavol Koprda CEO P-MAT, n.o.
V neistote najbližších dní si treba čo najviac pomáhať. Ja viem pomôcť s aktivitami pre deti. Prečo si myslím, že je to dôležité? Jednak, aby mali deti čo zmysluplné robiť pri sedení doma, no hlavne, aby pokračovali vo vzdelávaní. Verím, že veda nám pomôže vyriešiť túto náročnú situáciu. Chcem aby aj z našich detí boli o pár rokov doktori, výskumníčky, právnici, či šikovní remeselníci. Dúfam že aspoň trochu pomôžeme.
Alena "Ajka" Kucharíková Datová analytička, vedúca semináru Sezam
Čaute všetci! Wow, že čo sa to deje? V dôsledku opatrení proti šíreniu coronavírusu, sme sa všetci ocitli "zatvorení", spolu s našou rodinou, medzi 4 stenami. Prečo som sa zapojila do tohto projektu? Nemám rada plytvanie - ničím. Táto netradičná situácia nám otvára množstvo možností, čo sa naučiť a zažiť a bola by škoda ju nevyužiť. Preto rada prispejem tipmi, ako skvalitniť čas strávený doma.
Hana Hozzanková teamleaderka FELIX Tematínska

AKO TO ROBÍME

NAŠI PARTNERI

Sme skupina viac ako 25 dobrovoľníkov, ktorí hneď v prvom týždni pandémie zareagovali na vzniknutú situáciu
v školstve. V našom tíme sú učitelia, lektori, experti z neziskových organizácii a biznisu. Chceme sa spolupodielať na posune vzdelávania na Slovensku. Veríme tomu, že vzdelávanie by malo rozvíjať medzipredmetné vedomosti a zručnosti ale aj postoj a charakter detí a mladých ľudí.

Ak sa logá nezobrazujú správne, použite iný internetový prehliadač.